Як сталося «диво»: архієпископ УПЦ МП пояснив спільний молебень з ПЦУ.


Спільна молитва за Україну на Великдень у Чернігові
У Свято-Троїцькому кафедральному соборі Чернігова відбулась спільна молитва за Україну. Представники різних конфесій взяли участь у цьому заході. Особливим є той факт, що архієпископ Любецького УПЦ МП Никодим (Пустовгар) також був присутній на молебні.
Приклалися до мощей, поспілкувалися між собою. Коли зараз у Чернігові створили свою Раду церков, то нас на її засідання жодного разу не кликали. Бо зараз ми – як поза законом, нас ніде немає, нас нікуди не звуть
Архієпископ розповів, що його запросили на молитву і він погодився прийти. У молитві також взяли участь духівництво Православної церкви України (ПЦУ), Української греко-католицької церкви (УГКЦ), Римо-католицької церкви та протестантської церкви "Спасіння".
Інші погляди та закони
Згідно з законом №8371, у релігійних організацій, що мають керівний центр у державі-агресорі, заборонена діяльність в Україні. Упродовж восьми місяців після ухвалення цього закону, релігійні громади повинні були розірвати зв'язки з Москвою.
Архієпископ УПЦ МП у минулому виступав проти втручання Російської православної церкви у справи УПЦ, але він критично ставиться до ідеї переходу до ПЦУ. Свій погляд на політичний тиск він вважає таким, що може зашкодити церковному порозумінню.
Аналіз
Спільна молитва різних конфесій та відмова деяких архієреїв від переходу до ПЦУ свідчать про складну ситуацію у релігійному житті України та потребу у діалозі між церковними установами для збереження миру та спокою серед віруючих.
Читайте також
- ЦПД: Повідомлення про збій на Південноукраїнській АЕС – фейк росіян
- Вінницький обласний ТЦК призупиняє роботу: причина
- Міноборони запустило маркетплейс озброєння
- Південна Корея роздасть по $110 кожному громадянину
- Зник безвісти у Попасній на початку війни. Згадаймо Олександра Трифонова
- Ізраїль завдав авіаударів по об'єктах хуситів у Ємені