Банани стануть розкішшю? Кліматологи б'ють на сполох.


Банани під загрозою через кліматичні зміни
Останнє дослідження показує, що банани, які є найпопулярнішим фруктом у світі, стають під загрозу через кліматичні зміни. Глобальне потепління може призвести до того, що до 2080 року близько 66% земель, де вирощують банани в Латинській Америці та Карибському басейні, стануть неоскільки для сільського господарства.
За звітом Christian Aid, підвищення температури, стихійні лиха та поширення шкідників ударять по таким країнам-експортерам бананів, як Колумбія, Гватемала та Коста-Ріка. Банан важливий не лише через свій попит, а й тому, що він є частиною щоденного раціону для понад 400 млн людей.
Зазначається, що іронія полягає в тому, що найбільших збитків зазнають саме ті країни, які вирощують банани, тоді як основними винуватцями кліматичної кризи є держави, що не займаються їх виробництвом.
Основний сорт бананів, кавендіш, є дуже чутливим до кліматичних умов. Він потребує певних температур та умов для зростання. Кліматичні зміни також сприяють поширенню хвороб, які можуть знизити урожайність бананів. Наприклад, чорна сигатока може зменшити здатність бананів до фотосинтезу навіть на 80%.
Усі ці фактори вже спричинили підвищення цін на банани у світі, зокрема в Україні. У березні ціни на банани в столичних супермаркетах значно зросли.
Читайте також
- Через війну в Україні зникають горобці, ластівки та рідкісні водно-болотні птахи: пояснення орнітолога
- Олесь Довгий розповів про втрату, яка спіткала його родину
- ЦПД: Повідомлення про збій на Південноукраїнській АЕС – фейк росіян
- Вінницький обласний ТЦК призупиняє роботу: причина
- Міноборони запустило маркетплейс озброєння
- Південна Корея роздасть по $110 кожному громадянину