Інноваційна платформа для розмінування: українські розробники зібрали понад 100 наборів даних.


Українські розробники успішно інтегрували понад 100 наборів даних із 26 різних джерел у платформу GRIT для автоматичної пріоритезації у сфері гуманітарного розмінування. Ці дані містять інформацію про грунти, економічну активність, стан соціальної інфраструктури та кількість мешканців у громадах.
Гуманітарне розмінування є надзвичайно важливою справою, і платформа GRIT, розроблена в рамках пілотного проєкту у Харківській області, стала результатом спільної роботи українських команд та спеціалістів від Palantir. Використання штучного інтелекту дозволяє робити складні аналізи та приймати обґрунтовані рішення, враховуючи різні критерії у природних, економічних, соціальних та безпекових аспектах. У цій системі велика роль приділяється людському фактору, оскільки кінцеве рішення завжди приймається людиною.
"На основі зібраних даних ШІ може будувати моделі, що дозволяють відповідати на складні питання. Наприклад, якщо ми маємо дві ідентичні ділянки в різних громадах Харківської області, то система для визначення пріоритетності враховуватиме на якій відстані знаходиться найближчий елеватор для зерна, інфраструктурну мережу тощо. Ми маємо великий масив даних і це дає нам доволі широке поле для застосування ШІ та різноманітних алгоритмів. Але головне, що фінальне рішення буде ухвалювати людина", – заявив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Після успішного завершення пілотного проєкту в Харківській області, Міністерство економіки розпочало переговори з Palantir та міжнародними партнерами України з метою розширення платформи GRIT на всі області, де відбуваються військові дії.
Аналіз:
Інтеграція різноманітних наборів даних у платформу для гуманітарного розмінування є важливим кроком у розвитку цієї сфери. Використання штучного інтелекту та алгоритмів допомагає вирішувати складні проблеми та забезпечувати більш точні результати при прийнятті рішень. Масштабування платформи GRIT на інші області України сприятиме покращенню роботи з розмінуванням і зменшенню загрози для населення.
Читайте також
- У МЗС відповіли на вимоги РФ щодо обмежень для ЗСУ
- Україна будує фортифікації по-новому, але є проблеми – Politico
- Британський полковник розповів, яка країна має найкращу в світі систему ППО
- Справа не в заклику: Рютте вказав на слабке місце Європи у протистоянні з Росією
- Вже шістнадцяте: Україна знову продовжить військовий стан та мобілізацію до листопада
- Рютте озвучив сценарій одночасної війни НАТО з Китаєм та Росією