Купівля авто за довіреністю: чому ви можете його втратити.


Купівля автомобіля за довіреністю не гарантує реальних прав власності та містить суттєві ризики для покупця, попри поширеність такої практики на вторинному ринку.
Про це свідчать відповіді експертів на запитання читача порталу Юристи.ua.
За словами Ангеліни Лисак, адвокатки з Києва, так звана купівля авто за довіреністю насправді не є купівлею у юридичному сенсі.
Безпечних варіантів з довіреністю немає. Ви не станете новим власником, а лише тимчасовим користувачем, – пояснила юристка.
Запитання про безпеку таких угод стало особливо актуальним після прийняття постанови №1132, яка обмежила можливість реєстрації другого автомобіля на одну особу з подальшим перепродажем без фінансових втрат.
Юрій Зеленько, юрист із Запоріжжя з 25-річним досвідом, зазначив, що певні механізми захисту все ж існують.
Можна оформити авто в заставу та внести його до Реєстру обтяжень рухомого майна. Але податкова та державна виконавча служба можуть ігнорувати такі обмеження, – попередив він.
Експерт поділився власним досвідом, розповівши, що йому довелося два роки через суди знімати податкову заставу, незважаючи на наявність договору іпотеки з усіма заборонами.
Таким чином, особи, які планують придбати автомобіль за довіреністю, мають усвідомлювати, що повний захист від можливих арештів, заборон на відчуження чи зняття з обліку законним шляхом забезпечити практично неможливо.
Читайте також
- Комісії ПриватБанку — скільки коштують повідомлення про операції
- Ціни на будівельні матеріали — скільки коштує ремонт у 2025 році
- Страховий стаж для пенсії — скільки потрібно платити у 2025 році
- Процедура фінмоніторингу в Ощадбанку — коли розблоковують карти
- Мобілізованих ФОПів звільнили від податків — подробиці від ДПС
- На Укрпошті нові правила — що змінилося для українців