На аукціон виставлено шматок Марсу за $4 млн.


Унікальний метеорит Марса на аукціоні у Нью-Йорку
Унікальний метеорит, що є найбільшим відомим фрагментом Марса на Землі, буде виставлено на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку 16 липня 2025 року. Очікується, що його ціна сягне до $4 мільйонів. Цей метеорит, відомий як NWA 16788, важить вражаючі 24,5 кг, що робить його набагато масивнішим порівняно з більшістю марсіанських метеоритів, які зазвичай є невеликими фрагментами. За даними Sotheby's, він приблизно на 70% більший за наступний за величиною шматок Марса, коли-небудь знайдений на Землі. Це неймовірно рідкісне явище, адже на нашій планеті було знайдено лише близько 400 марсіанських метеоритів.
Аналіз внутрішнього складу метеорита показав, що він, ймовірно, був відірваний від поверхні Марса та викинутий у космос внаслідок зіткнення з астероїдом, яке було настільки потужним, що перетворило частини метеорита на скло. На його поверхні також можна побачити склоподібну кору, яка утворилася під час проходження крізь земну атмосферу. Факт продажу такого унікального зразка викликає занепокоєння серед деяких науковців. Однак, Джулія Картрайт, планетологиня та незалежна наукова співробітниця Інституту космосу при Університеті Лестера, зазначає, що існує "симбіотичні стосунки" між дослідниками та колекціонерами. "Якби не було ринку для пошуку, колекціонування та продажу метеоритів, у наших колекціях би їх не було стільки - і це рухає науку!", - сказала вона.
Підсумок:
Підсумок: Унікальний метеорит Марса, вагою 24,5 кг, буде виставлений на аукціоні у Нью-Йорку з оціненою ціною до $4 мільйонів. Цей рідкісний зразок може допомогти науці краще зрозуміти процеси, які відбуваються в космосі, та є прикладом "симбіотичних стосунків" між науковою спільнотою та колекціонерами метеоритів.
Читайте також
- Цілували землю, плакали, обіймалися: перші емоції звільнених з полону бійців
- Російські окупанти активізували військову логістику у Маріуполі
- Хлопчик дивом вижив після падіння з хмарочоса у Китаї
- У Німеччині закрито великий порт через появу смертельно небезпечних павуків
- Країни Західних Балкан обмежують подачу води у періоди сильної спеки
- Дрони-перехоплювачі працюють в Україні: яка їхня ефективність та як можуть змінити війну