Понад 80 ділянок надр виставлять на аукціони та конкурси — список.


Кабінет Міністрів затвердив перелік важливих мінералів та ділянок надр
Кабінет Міністрів затвердив перелік важливих мінералів та понад 80 ділянок надр, які виставлять на аукціони та конкурси для залучення інвестицій у видобуток корисних копалин.
Про це повідомили в .
Як Україна залучатиме інвестиції у видобуток корисних копалин
Загалом 60 ділянок передадуть через електронні аукціони, а ще 26 — через конкурси за спеціальними угодами. Це допоможе залучити інвесторів для видобутку літію, титану, міді та інших важливих ресурсів для економіки й безпеки країни.
"Затвердження переліків стратегічних і критичних корисних копалин та ділянок надр є важливим кроком для збереження національної безпеки, розвитку інноваційного виробництва та нарощування промислового потенціалу держави",
— переконана Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
Це рішення підтримує закон про розвиток мінерально-сировинної бази до 2030 року та відповідає планам України й домовленостям із США щодо відновлення економіки.
Що зміниться на українському ринку стратегічної та критичної сировини
Світлана Гринчук також сказала, що такі кроки допоможуть краще управляти надрами, залучити інвестиції в гірничодобувну галузь і створити нові робочі місця. До списку стратегічних мінералів увійшли 11 видів, серед яких:
- мідь;
- літій;
- уран;
- титан;
- нікель;
- берилій;
- алюміній.
Загалом перелік критичних мінералів включає 28 видів різної сировини.
"Схвалений Урядом документ є фундаментом для запуску українського ринку стратегічної та критичної сировини, а відповідно і наповнення Американсько-Українського інвестиційного фонду",
— переконана Гринчук.
Відкриття доступу до надр через прозорі електронні торги має допомогти економіці, створити нові робочі місця та зміцнити енергетичну і стратегічну незалежність України.
Постанова уряду про затвердження переліків важливих мінералів та ділянок надр задоволена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів. Це сприятиме залученню інвестицій в галузь видобутку корисних копалин, а також сприятиме розвитку економіки та підвищенню безпеки у країні.Читайте також
- Продаж частки нерухомості — що варто знати співвласнику
- Як виросли ціни на квартири в Одесі 2025 — вартість біля моря
- Плюс 200% до ціни — які продукти здорожчали найбільше
- Якщо город “простоює” — чи можна здати землю в оренду
- Американці заходять до Одеського порту — суд щодо терміналу
- Хто виробляє найнадійніші американські авто