Енергонезалежність: країни ЄС повертаються до атомної енергетики.


Європейські країни мають різні підходи до ядерної енергетики у своїй стратегії енергетичної незалежності. Данія та Іспанія оголосили про зміни у своїй політиці стосовно атомних технологій.
Данія вирішила переглянути заборону на атомну енергетику, що була в силі протягом 40 років, та розглядає можливість використання передових технологій, таких як малі модульні реактори,
За словами міністра клімату, енергетики та комунальних послуг Данії Ларса Оґаарда, сонячні та вітрові електростанції залишаються більш економічним і ефективним джерелом виробництва енергії, але нові ядерні технології можуть стати додатковим джерелом енергії.
Іспанія також проявила відкритість до атомної енергетики, не виключаючи можливість подовження роботи ядерних реакторів після 2035 року,
У той же час, Німеччина, яка вже закрила всі свої атомні електростанції, заявила про свою відмову від ядерної енергетики. Експерт із Bruegel, Георг Цахманн, відзначив, що ядерна енергетика залишається дуже спірною технологією в європейському виробництві електроенергії. За даними аналітичного центру Ember, відновлювані джерела енергії стають популярнішими, але також росте ядерне виробництво.
Україна може приєднатися до країн, які активно розглядають можливості використання ядерної енергії у своїй енергетичній політиці, що може мати серйозні наслідки для розвитку енергетичного сектору у майбутньому.
Читайте також
- Водії відмовляються возити пільговиків: що робити учасникам бойових дій
- Як заощадити на квитках Укрзалізниці — в які дні купувати
- Курс євро в Україні — що робити з заощадженнями у валюті влітку
- Кабмін обмежив отримання ветеранських грантів
- Від лікарень до швидкої: масштаби руйнування медичної інфраструктури України
- Інвестори не прийшли в Україну — що змусило їх зупинитися